Materiał Partnera

Czy każdy typ wgniecenia na karoserii można "wyciągnąć"? 

Czy każdy typ wgniecenia na karoserii można "wyciągnąć"? 

Możemy wyróżnić wiele sytuacji, na których skutek dochodzi do wgnieceń karoserii. Stłuczka, gwałtowne gradobicie czy obtarcie na parkingu to tylko niektóre z nich. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na bezinwazyjne wyciąganie wgniotek, czyli naprawę metodą PDR. Jednak czy zawsze jest to możliwe? Co należy wiedzieć na temat Paintless Dent Repair?

Kiedy można „wyciągnąć” wgniecenie bez lakierowania? 

Metodą PDR nazywamy bezinwazyjne wyciąganie wgnieceń, dzięki któremu samochód nie traci na wartości. Wszystko dzięki temu, że oryginalna powłoka i kolorystyka zostają zachowane. Prace, które się z nią wiążą, polegają wypchnięciu blachy od wewnętrznej strony, do czego są stosowane specjalistyczne wypychacze. Wyróżniamy też tak zwaną metodę na klej, która polega na zamocowaniu specjalnych zaczepów (grzybków), a następnie wyciąganiu ich przy pomocy wybijaka. O to, kiedy można zdecydować się na Paintless Dent Repair, zapytaliśmy specjalistę z serwisu zajmującego się wyciąganiem wgnieceń w Warszawie Real Auto Service Studio, który wyjaśnił:

- Zastosowanie metody PDR jest możliwe w przypadku karoserii, która uległa uszkodzeniom, na przykład na skutek gradobicia, wypadku komunikacyjnego czy aktu wandalizmu. Prace można przeprowadzić, jeżeli nie doszło do poważnych uszkodzeń. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że lakier w miejscu wgniecenia powinien być nienaruszony. Wówczas uzyskujemy satysfakcjonujący efekt.

Czy zawsze można usuwać wgniecenia metodą PDR? 

Mimo tego, że wyciąganie wgnieceń z karoserii to jedna z lepszych  metod pozbywania się tego rodzaju uszkodzeń, to nie zawsze można ją przeprowadzić. Usuwanie wgnieceń metodą PDR to wymagające zadanie, które należy powierzyć specjalistom. Czasami jednak podczas wizyty okazuje się, że serwis nie może zostać przeprowadzony.  Paintless Dent Repair nie jest dobrym pomysłem, jeżeli na karoserii pojawiły się rysy. Jeżeli widoczne jest jakiekolwiek odpryśnięcie, konieczne będzie lakierowanie, aby przywrócić lakier do stanu sprzed zdarzenia.

Warto jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków to właśnie wyciąganie wgniotek jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Można je przeprowadzać niezależnie od tego, jaki jest rozmiar uszkodzeń. Co więcej, lokalizacja wgniotek również nie ma większego znaczenia. Utrudnieniem mogą być jedynie słupki i progi. Doświadczeni specjaliści mogą wykonać naprawę PDR niezależnie od rodzaju powierzchni.  Paintless Dent Repair sprawdzi się zarówno w przypadku aluminiowych, jak i stalowych karoserii.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy