Materiał Partnera

Czym myć auto? 

Czym myć auto? 

Dbanie o czystość samochodu jest priorytetem dla wielu kierowców. Lśniąca karoseria czy pachnące wnętrze są wizytówką auta, której życzyłby sobie każdy właściciel. Aby osiągnąć ten efekt, nie trzeba regularnie decydować się na wizyty na myjni czy w salonie detailingowym. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki samochodowe. Czym najlepiej myć auto, aby prace przebiegały szybko, a otrzymane efekty były satysfakcjonujące?

Jakie środki są najlepsze do czyszczenia samochodu z zewnątrz? 

Kondycja karoserii, opon czy czystość szyb to jedne z pierwszych rzeczy, na które zwracają uwagę osoby mijające auto. Właśnie dlatego dobrze, jeśli kierowca zaopatrzy się w kosmetyki, które pomogą mu zadbać o te elementy. W garażu żadnego detailera nie może zabraknąć między innymi środków do pielęgnacji lakieru samochodowego. Może to być na przykład piana aktywna, która pomaga w szybkim i skutecznym pozbyciu się brudu z karoserii i innych elementów, którą można rozprowadzać za pomocą pianownic.

Przydatne mogą być również glinki czy szampony. Warto zaopatrzyć się też w dmuchawę do osuszania lakieru, ponieważ pozwala obniżyć praktycznie do zera ryzyko zarysowania. Na uwagę zasługują między innymi urządzenia marki BlowR. Preparaty do czyszczenia opon są z kolei ważne nie tylko z uwagi na estetykę pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróżowania. W tym przypadku warto sięgnąć na przykład po środki FX PROTECT  oraz ADBL.

Jak zadbać o wnętrze samochodu? 

Dbanie o czystość pojazdu wielu kierowcom kojarzy się przede wszystkim z myciem lakieru. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja wnętrza jest równie istotna. O to, w jaki sposób dbać o elementy wewnętrzne, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu detailingowego Gloss Factory, który wyjaśnił:

- Jeżeli chodzi o czyszczenie wnętrza samochodu, to warto zaopatrzyć się przede wszystkim w akcesoria, które umożliwią bezpieczne przeprowadzanie prac. Mowa tutaj na przykład o padach i szczotkach przeznaczonych do czyszczenia skóry czy specjalnych szczotkach do usuwania sierści oraz szmatkach wykonanych z mikrofibry. Jeśli natomiast chodzi o środki, które przydadzą się do pielęgnacji wnętrza pojazdu, to na uwagę zasługują hydrofobowe płyny do mycia szyb, preparaty do usuwania nieprzyjemnych zapachów czy kosmetyki do czyszczenia podsufitki, tapicerki i dywaników. Należy je dobierać, biorąc pod uwagę, z jakich tworzyw są wykonane poszczególne elementy. Na koniec przydadzą się perfumy samochodowe, które uprzyjemnią podróżowanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy