Jak odpowiednia zabudowa wpływa na żywotność pojazdu?
Samochody o specjalistycznym zastosowaniu odznaczają się charakterystyczną zabudową. Zwykle wykonuje się ją ze starannie wyselekcjonowanych, wysokogatunkowych materiałów. Co więcej, zwraca się też uwagę na staranne wykończenie rozmaitych detali. Wszystko to sprawia, że dany pojazd doskonale nadaje się do wieloletniej eksploatacji. Dowiedz się, jak przeprowadza się czynności związane z zabudową aut i dlaczego jest to ważne.
Różne typy zabudowy samochodów
Rodzaj wykorzystanej zabudowy zależy od typu samochodu. W praktyce najczęściej spotyka się rozwiązania typu „brygadówka” i modele przeznaczone dla busów. W tym pierwszym przypadku zwraca się szczególną uwagę na wyraźne wyodrębnienie kabiny pasażerskiej od przestrzeni ładunkowej. Tak przygotowane auta doskonale nadają się do przewozu różnych towarów. Może w nich także wygodnie podróżować kilka osób. Zabudowy samochodów typu bus i autobus przeprowadza się w różny sposób w zależności od tego, czy dany pojazd będzie przemieszczał się na krótszych, czy też na dłuższych trasach. Auta przeznaczone do jazdy w najbliższej okolicy wyposaża się w sztywne siedziska bez możliwości regulacji. Natomiast samochody przeznaczone do przewozu pasażerów na długich odcinkach zawierają szereg udogodnień (np. komfortowe fotele, toalety, klimatyzacja).
Jak wykonuje się zabudowy pojazdów?
Wykonywanie zabudowy busów zaczyna się od zamontowania podłogi zrobionej z grubej i odpornej na zniszczenie sklejki. Elementy posadzki przymocowuje się do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju. Wodoodporna i antypoślizgowa warstwa pokrywająca całą powierzchnię sklejki wpływa na wygodę i bezpieczeństwo poruszania się po niej. Przy drzwiach bocznych i tylnych dodatkowo instaluje się specjalne listwy progowe, dzięki którym płyty podłogowe zyskują dobre zabezpieczenie przed rozwarstwieniem. Specjaliści z takich firm, jak zakład tapicerski AB BASTER z Krakowa, przy wykonywaniu zabudowy pojazdu przykładają również ogromną wagę do montażu listew zapewniających ochronę sufitu, a także ładunku przed niekontrolowanym przemieszczaniem się w trakcie jazdy. Do zabezpieczenia boku samochodów wykorzystuje się grube płyty z tworzyw sztucznych. Wnętrza tak przygotowanych busów nie są zbytnio narażone na zniszczenie na skutek transportu różnych towarów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana