Materiał Partnera

Jakie korzyści przynosi tuning silnika?

Jakie korzyści przynosi tuning silnika?

Tuning silnika to jego profesjonalne strojenie, regulacja oraz przeprowadzanie różnych modyfikacji jego podzespołów. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie mocy jednostki napędowej, a co za tym idzie, poprawienie jej elastyczności i osiągów. Dobrze zrealizowany tuning wpłynie również na ograniczenie spalania paliwa. Dzięki niemu codzienna jazda Twoim autem będzie ekonomiczna i będzie Ci sprawiać prawdziwą radość, a bezpieczeństwo wszystkich podróżujących nim osób będzie znacznie większe. 

Jakie czynności obejmuje tuning silnika?

Tuning podzespołów silnika to obecnie sztuka nieco zapomniana. Powoli odchodzi do lamusa, ustępując miejsca łatwiejszym sposobom (np. chip tuningowi), ale korzyści z niego płynące są znacznie większe niż z popularnego w dzisiejszych czasach tuningu elektronicznego. Tuning mechaniczny silnika to wieloetapowy i całkowicie bezpieczny dla niego proces, o ile wykonywany jest przez specjalistów.

Obejmuje on takie czynności jak np. powiększanie gniazd zaworowych, skracanie oraz ścinanie prowadnic zaworowych, polerowanie kanałów kolektorów, odciążanie i dynamiczne wyważanie wałów korbowych oraz kół zamachowych, a także dynamiczne wyważanie zespołu wału korbowego z kołami zamachowymi, kołem rozrządu i kołem pasowym. W niektórych przypadkach wymienia się także wałki rozrządu, kolektor dolotowy i wydechowy oraz przeprowadza porting głowicy.

Co można uzyskać dzięki mechanicznemu tuningowi silnika spalinowego?

Największą korzyścią wynikającą z profesjonalnie przeprowadzonego tuningu silnika, który możesz zlecić np. firmie Jurgal, jest zwiększenie jego mocy. Jednak na tym nie kończą się zalety tuningu mechanicznego. Po wprowadzeniu różnych zmian w jednostce napędowej szybko zauważysz, że nie spala ona tak dużych ilości paliwa, jak wcześniej. Przy wciąż rosnących obecnie cenach paliwa ograniczenie jego zużycia jest niezwykle ważne, gdyż dzięki niemu będziesz mógł zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Silnik po tuningu sprawi, że podróżowanie samochodem będzie bezpieczniejsze, gdyż będzie on o wiele lepiej przyspieszał, a czas  pomiędzy naciśnięciem pedału gazu, a reakcją jednostki napędowej znacznie się skróci. W wyniku przeprowadzonych modyfikacji w poszczególnych podzespołach silnika zyskasz dodatkowe konie mechaniczne, a dzięki nim jazda autem będzie Ci sprawiała o wiele więcej frajdy. Jeżeli chcesz, aby prowadzenie samochodu było komfortowe i dostarczało Ci zupełnie nowych, ekscytujących doznań, zdecyduj się na tuning mechaniczny silnika.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy