Artykuł sponsorowany

Nowoczesne metody zabezpieczenia lakieru samochodowego

Nowoczesne metody zabezpieczenia lakieru samochodowego

Samochód to dla wielu osób bardzo ważna rzecz i wcale nas to nie dziwi! Jak najbardziej zgadzamy się z tym, że o auto należy dbać, by przez długi czas świetnie się prezentowało i służyło użytkownikowi. Oczywiście bardzo ważne jest jego wnętrze, ale nie można zapominać również o zewnętrznej stronie, ponieważ to właśnie ona jest narażona na różne uszkodzenia i trudne warunki. Poniżej omawiamy nowoczesne metody zabezpieczania lakieru samochodowego.

Karoseria auta często ma kontakt z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Nawet jeśli samochód jest garażowany, to podczas trasy może ulec uszkodzeniu. Takie ryzyko pojawia się także podczas parkowania zarówno na parkingach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Pracownik firmy Majcher-Team, zajmującej się auto detailingiem i Wrappingiem mówi:

Ochrona lakieru samochodowego ma duże znaczenie, ponieważ pozwala zachować jego dobry stan i ładny wygląd przez długi czas. Karoseria to wbrew pozorom bardzo ważny element auta. Należy więc o niego jak najlepiej zadbać, co wcale nie jest takie trudne. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych usług, oddając pojazd w ręce specjalistów.

Czy warto nałożyć na auto wosk?

Jedną z nowoczesnych metod zabezpieczania lakieru samochodowego stanowi nakładanie wosku na lakier. Chroni on przede wszystkim przed promieniowaniem UV, ale nie tylko. Zabezpiecza karoserię również przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Nakładanie preparatu przebiega sprawnie, zwłaszcza jeśli jest wykonywane przez fachowców. Nie zalecamy robić tego samodzielnie, ponieważ w celu wysokiej ochrony lakieru samochodowego, należy dobrać odpowiedni wosk, a także odmierzyć właściwą ilość produktu. Bardzo często wykorzystywany jest wosk carnauba – w jego składzie znajduje się ekstrakt z wosku roślinnego, który wpływa pozytywnie na ochronę karoserii.

Zalety nakładania powłok ceramicznych

W celu zabezpieczenia lakieru samochodowego można nałożyć również powłoki ceramiczne. Jest to nowoczesna, ale jednocześnie zaawansowana metoda ochrony karoserii. Działa skutecznie i przynosi niesamowite rezultaty, jednak należy ją odpowiednio wykonać. Duże znaczenie ma wybrany preparat, powinien być on trwały, aby zabezpieczył powierzchnię lakieru na długi okres. Powłoki ceramiczne skutecznie zabezpieczają lakier przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami. Ponadto chronią karoserię przed działaniem silnych środków chemicznych, a także różnych substancji szkodliwych, np. kwaśnego deszczu czy soli drogowej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy