Materiał Partnera

Różnice między boksem a bagażnikiem dachowym

Różnice między boksem a bagażnikiem dachowym

Wybierając się w dłuższą trasę własnym samochodem, trzeba pomyśleć o zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości miejsca do przewożenia bagażu. W tym celu właściciele aut najczęściej zaopatrują się w odpowiednio dobrane bagażniki dachowe i boxy. Warto mieć świadomość, że oba pojęcia nie oznaczają dokładnie tego samego przedmiotu. Czym różnią się od siebie boxy i bagażniki dachowe? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Box dachowy – co to takiego?

Boxy dachowe często nazywa się autoboxem, boxem na dach albo boxem samochodowym. Pod pojęciem tym zazwyczaj kryją się funkcjonalne artykuły stanowiące idealne rozwiązanie transportowe dla osób, które często podróżują własnym samochodem. Wysokiej jakości modele montowane na belkach bagażnika dachowego zazwyczaj mają kształt zamkniętego pojemnika. Zapewniają one użytkownikom dodatkowe miejsce do przechowywania bagażu. Nowoczesne boxy dachowe pozwalają na łatwe przewożenie nawet kilkudziesięciu kilogramów dodatkowego obciążenia. Są one niezastąpione tak w trakcie letnich, jak i zimowych wyjazdów. Artykuły te doskonale sprawdzają się w przypadku dużych rodzin. Chętnie sięgają po nie również właściciele firm, których działalność wymaga częstego przewożenia zestawu narzędzi. Jeśli wspomniane przyrządy zostaną umieszczone na boxie, nie trzeba martwić się koniecznością częstego czyszczenia zabrudzonej tapicerki albo wnętrza bagażnika samochodowego.

Czym są bagażniki dachowe?

Bagażniki dachowe określa się czasami mianem belek. Termin ten stosuje się zazwyczaj do akcesoriów stanowiących podstawę do zamontowania boxu dachowego, sprzętu pływającego albo bagażnika do przewozu nart bądź roweru. Artykuły te mogą być instalowane na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest mocowanie za krawędź dachu. Wówczas tzw. kity, czyli łapki bagażnika umieszcza się w otworach drzwiowych, dokręcając je w odpowiednim miejscu śrubami. Produkty oferowane przez takie firmy, jak AMT Kostecki, mogą być także przymocowywane do karoserii auta za pomocą punktów montażowych, usytuowanych w skrajnych częściach dachu pod klapką albo zaślepką. Bagażniki można także zainstalować za pośrednictwem relingów. W zależności od wybranego modelu mogą to być modele tradycyjne albo zintegrowane (czyli zespolone na całej długości z dachem).

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy